В Норвегії закликають якнайшвидше продавати дизельні авто

0
1248

Продавайте ваші дизеля якомога швидше, а то буде гірше. Це попередження зробила Лан Марі Берг, радник з питань довкілля та транспорту в м Осло.

Тепер, коли продажі «електричок» в Норвегії наближаються до 60% (а в Осло – навіть вище), влада в Осло попереджає автовласників: «У найближчі кілька років водити автомобіль з ДВЗ буде значно дорожче і складніше. Так що, позбудьтеся від нього якомога швидше! ».

Вам буде цікаво : В Норвегії електромобіль VW ID.3 обігнав по продажам Tesla Model 3

Продавайте ваши дизеля как можно скорее, а то будет хуже!!!

Лан Марі Берг

В Осло майже половина викидів припадає на дорожній рух. Кліматична стратегія Осло полягає в тому, щоб до 2030 року перетворити столицю в місто з нульовим рівнем викидів. Тобто, всі автомобілі, що рухаються по дорогах Осло, повинні бути автомобілями з нульовим рівнем викидів.

Крім того, нещодавно норвезький уряд надав можливість вже зараз ввести зони, вільні від викидів в Осло і Бергені (двох найбільших міста в країні). Тобто, туди просто заборонять в’їзд НЕ-електричним (або водневим) автомобілям.

Продавайте ваши дизеля как можно скорее, а то будет хуже!!!

У центрі Осло плануються зони вільні від викидів (попередня карта)

Не всім це подобається

Такі заяви, звичайно ж, відразу викликали ажіотаж: лідер однієї з найбільших норвезьких партій Senterpartiet (SP) Трюгве Слагсволд Ведум, в знак протесту, поїхав на своєму дизельному автомобілі в Тьойен (один з найбільш «червоних» і іммігрантських районів в Осло) і виступив проти планів міської ради. SP вважає, що найбіднішим в Осло доведеться платити найвищу ціну за таку політику. Проте, в міській раді в минулому році SP голосував за зони, вільні від викидів. Ультраправа партія FRP (це та, яка протистоїть забороні ДВЗ в Норвегії), звичайно теж проти. Вони говорять, що заборона свідчить про відсутність розуміння і співчуття до тих, хто залежить від власної машини.

Ви знаєте, що в грудні 2020-го у Норвегії продано найбільше електромобілів за всю історію продаж

Але вони лукавлять. За статистикою, найбільше водять автомобілі заможні чоловіки середнього віку, а бідні якраз найбільше користуються громадським транспортом. Так що, стратегія мерії Осло така: зробити максимально доступним громадський транспорт, і, в той же час, підняти податки на забруднювачів, тобто, бензинові та дизельні авто. Тут вже є успіхи, сім з десяти жителів Осло користуються громадським транспортом, їздять на велосипеді або ходять пішки. І Осло чи не єдине місто, хто хоче ввести зони, вільні від викидів. Також зацікавлені Тронхейм, Берген, комуна Бярум, Тромсе, Ставангер, Драммен і інші.

Тут же виникає питання: а що робити тим, хто десять років тому пішов раді уряду і купив дизельну машину?

Адже 10 років тому вважалося, що дизельні машини – найбільш екологічні? Рада мерії – позбудеться від нього будь-яким способом і найкраще взагалі не використовувати автомобіль. А якщо без нього не можна – то купити електромобіль, використовувати каршерінг, і т д.

Продавайте ваши дизеля как можно скорее, а то будет хуже!!!

Зліва – карта камер оплати за дорогу. Праворуч – так вони виглядають.

Зараз в Осло в різних частинах міста стоять автоматичні камери плати за дорогу, і виходить досить дорого їздити по місту на автомобілі. Потрібно платити не тільки за в’їзд до міста, а й за проїзд з однієї частини міста в іншу. Те ж відбувається і з паркуванням – для ДВЗ вона дорога, для «електричок» – дешева. І мета мерії зробити різницю між електрокарами та автомобілями з ДВЗ ще більше, близько 100 крон (9,7 євро). До речі, незрозуміло, що тут мається на увазі, 100 крон при проїзді однієї автоматичної камери, або за всю поїздку.

Загалом, міська рада використовує комбінацію батога і пряника. Їх постулати:

– Використання електромобіля завжди має бути дешевше;

– Плата за паркування автомобілів з ДВЗ збільшиться;

– Більше грошей на розвиток громадського транспорту;

– 100 кілометрів нової і модернізованої велосипедної інфраструктури до кінця 2023 роки (Осло місто невелике);

– Грошова підтримка каршерінгу, вантажних велосипедів, енергоефективності та інвестицій в екологічно чисті ділові поїздки.

– Схема підтримки для заміни автомобіля.

Коротше, Грета Лан Марі Берг рулить.

Продавайте ваши дизеля как можно скорее, а то будет хуже!!!

Ну а ви що думаєте про таку політику? Можна таке зробити, наприклад, у Львові?

Ми вже повідомляли про те, що зафіксовано новий рекорд з виробництва електроенергії в Норвегії

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

1 × 2 =