Що робити, щоби вас на дорозі не засліпило інше авто: інструкція для водія

0

Коли в Україні почали вимикати вуличне освітлення, проблема засліплення на дорозі фарами зустрічного авто постала особливо гостро. У повній темряві вони видаються ще більш яскравими і ріжуть очі дуже сильно. Навіть ближнє світло може виявитись занадто яскравим. Тому важливо знати, як захистити себе на дорозі від засліплення.

Дійте на випередження

Коли ви бачите, що вам назустріч їде автомобіль із яскраво увімкненими фарами, за можливості знизьте швидкість. Це дасть вам трохи більше простору для адекватної реакції та маневру. Якщо ви рухаєтесь багатосмуговою дорогою, перешикуйтесь у крайню праву смугу – так ви від’їдете від зустрічного авто якнайдалі. Чого в жодному разі не можна робити в такій ситуації, це блимати далеким світлом у відповідь. Цим ви робите ситуацію небезпечнішою в рази.

Щоби уникнути засліплення, відведіть погляд від джерела світла. Не обов’язково відвертатись від дороги. Це ще й небезпечно. Але хоча би не дивіться прямо на зустрічні фари. Куряча сліпота, яку може викликати такий зоровий контакт, може виявитись досить тривалою. Спробуйте просто дивитись на правий край дороги. Так ви будете тримати обстановку під контролем за допомогою периферійного зору, і при цьому уникнете наслідків для очей.

Якщо дальнє світло з’явилось позаду вашого автомобіля, скористайтесь функцією нічного режиму, яка є у ваших дзеркал заднього виду. Зараз його встановлюють практично на всі машини, тож знайдіть інформацію щодо своєї моделі. Цей режим не дає відблискам сліпити водія.

Ухиляйтесь

Якщо ви можете звернути таким чином, щоби не перетинатись із засліплюючим джерелом світла, краще зробіть це. Нехай ви добиратеметесь до місця довше, зате будете у безпеці. Уникайте автомобілів з яскравими вогнями, що їдуть позаду вас, і змінюйте смугу руху, щоб максимально уникнути засліплення зустрічним транспортом.

Оглядач: https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/scho-robiti-schobi-vas-na-dorozi-ne-zaslipilo-inshe-avto-instruktsiya-dlya-vodiya.htm?_gl=1*o877i3*_ga*MzQ1NTg0MjMuMTY3NDYxNDgwNw..*_ga_JBX3X27G7H*MTY3NTY3NjkyNC41LjEuMTY3NTY3NzI3OS41Ni4wLjA.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПікап Toyota Hilux перетворили на будинок на колесах
наступна статтяMercedes-AMG E 63 S буде плагін-гібридом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я