Tesla допоможе з показниками: Honda не буде платити штраф в Європі

0
206

Єдиний електрокар японської марки хітом продажів в Європі не назвеш, хоча результати моделі поступово зростають

Багато автовиробників, для яких європейський ринок є одним із пріоритетних, вже досить давно приступили до електрифікації модельного ряду. Їх «портфелі» поповнилися гібридами, електричними версіями існуючих моделей і «зеленими» новинками. Справа в тому, що в Європі діють вельми суворі еконормам і стандарти, причому з року в рік вони стають все жорсткішими.

Honda е
Honda е

Відповідно до діючих стандартів, в поточному році у автовиробників середній викид шкідливих речовин на один кілометр шляху (включаючи всі продані машини кожної марки) повинен бути не вище 95 грамів. Якщо застосувати цю планку до автомобілів з бензиновими двигунами, то їх середня витрата палива повинен бути не вище 4,1 літра на 100 км; якщо до моделей з дизельними моторами – 3,6 літра на «сотню» кілометрів.

Утриматися в межах зазначеної відмітки виходить не у всіх. Якщо в лінійці немає машин з нульовими викидами CO2 (або вони є, але продаються «мляво» в порівнянні з автомобілями з традиційними ДВС), то домогтися низького результату вийде навряд чи. Так, наприклад, сталося з Хондою. В цілому з січня по вересень 2020 року дилери бренду продали в Старому Світі 60 052 автомобіля, з них на єдиний електрокар марки в Європі – Honda е – припав всього тисячу п’ятсот сімдесят одна екземпляр.

Honda е
Honda е

На фото: Honda e

Варто відзначити, що продажі «зеленого» компакта стартували на старосвітському ринку тільки в квітні, так що цей результат модель набрала за шість, а не за дев’ять місяців. Причому час виходу новинки випало на весну, тобто на пік пандемії коронавіруса в регіоні (в цей час продажі знизилися у більшості брендів). Зараз показники поступово зростають, наприклад, у вересні модель розійшлася тиражем в 684 примірника.

Як повідомляє Bloomberg, щоб не платити штраф за перевищення зазначеної відмітки в 95 грамів на кілометр шляху, Honda домовилася з американською компанією Tesla про об’єднання результатів продажів в Європі. Так як Тесла торгує тільки електромобілями, для неї встановлений ліміт не є проблемою незалежно від кількості реалізованих машин (з січня по вересень 2020 го дилери бренду продали 64 590 машин).

На фото: Tesla Model 3

Звичайно, Tesla погодилася на об’єднання результатів продажів в Європі «не по доброті душевній»: Honda за це заплатить, правда, сума не розголошується. До речі, японська компанія стала не єдиною, хто зважився на такий крок: цією можливістю раніше скористався концерн Fiat Chrysler Automobiles. За непідтвердженою інформацією, FCA натомість фінансують будівництво гігафабрики Tesla неподалік від Берліна.

Є й інші виробники, які вважали за краще об’єднати свої результати продажів на старосвітському ринку, щоб не платити штраф. Наприклад, шведський бренд Volvo і його суббренд Polestar уклали схожу угоду з американським Ford, а Toyota дозволила «приєднатися» японській марці Mazda. До речі, Renault з вельми високими продажами Zoe (63 350 шт. за січень-вересень 2020 го) раніше також оголосила про можливість взяти кого-небудь «під крило», але поки що ніхто з автовиробників не відгукнувся на пропозицію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

2 × 2 =