В Україні хочуть запровадити купівлю-продаж автомобілів онлайн

0
687
купити продати авто

МВС хоче запровадити купівлю-продаж автомобілів фізособами через Електронний кабінет водія

Проєкт постанови КМУ “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” був оприлюднений Міністерством внутрішніх справ. Найбільші зміни стосуються складання іспиту з водіння та впровадження опції купівлі-продажу транспортних засобів онлайн.

Проєкт постанови просить ввести до Порядку державної реєстрації можливість укладання договорів з купівлі/продажу транспортних засобів. Для цього пропонують застосовувати сервіс “Електронний кабінет водія“.

Якщо фізична особа володіє транспортним засобом, він зареєстрований у сервісному центрі МВС, а після його продажу відбудеться оподаткування (згідно з абз. 1 п. 173.2 ПКУ), вона зможе укласти договір купівлі/продажу в електронній формі, використовуючи електронний кабінет водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС.

Нагадаємо: Сервісний центр МВС запустив новий онлайн-сервіс, що дозволяє провести перевірку даних водійського посвідчення

Щоб створити електронний договір, власник транспортного засобу та людина, яка має бажання його купити, повинні авторизуватися у віртуальному кабінеті водія, заповнити всі пункти договору. Договір вступає в силу після введення електронного підпису обома сторонами згідно з Законами України “Про електронні довірчі послуги” та “Про електронні документи та електронний документообіг”.

Також відповідно до проєкту, збільшується строк дійсності теоретичної частини екзамену. Раніше такі результати вважалися дійсними протягом 90 днів. Запропоновано збільшити строк між теоретичним та практичним екзаменом до двох років.

Також у планах запровадити приписи, згідно з якими будуть визначені механізми приймання екзаменів у територіальному сервісному центрі МВС з метою перевірити, яких навичок керування автомобілем набула людина. В тому числі зміни торкнуться місця прийому іспитів, що перевірятимуть навички керування транспортними засобами, залежно від категорій, на які здаватиме екзамен людина.

  • Для категорій А1, А, В1 екзамен прийматимуть на майданчиках, де проводиться навчання з початкового керування автомобілями.
  • Для категорій В, С1, С, D1, D на дорогах, маршрут буде визначено територіальним сервісним центром МВС.
  • Для категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE іспит складатиметься з двох етапів: паркування на навчальних майданчиках та паркування в умовах руху на дорозі.

Загубили посвідчення водія: МВС нагадує що робити у такому випадку

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

4 × 1 =