Zeekr – новий бренд від Geely, створений для боротьби з Tesla

0
462

Тяга китайських автовиробників до створення нових брендів невикорінна: холдинг Geely, в  якого і так предостатньо гідних марок, запустить ще одну, щоб, нарешті, наздогнати і перегнати американську Tesla, а заодно і Mecedes-Benz.

Geely, як і концерн Volkswagen, мріє стати найбільшим в світі виробником електромобілів. Наступ на «зелений» сектор ведеться за всіма можливими напрямками, але результат, зважаючи на все, поки не влаштовує Лі Шуфу, засновника і голови правління Zhejiang Geely Holding Group.

У 2010 році Geely купила шведську компанію Volvo, що випускає преміальні автомобілі, а в 2017 році від Volvo відкололася марка Polestar, яка спочатку позиціонувалася як електромобільна. У цьому місяці вже Volvo оголосила про те, що планує до 2030 року стати повністю електромобільні брендом і перейти до онлайн-продаж. Здавалося б, ось вам готове підрозділ для боротьби з Tesla, але немає, Лі Шуфу хоче все почати з чистого аркуша.

Наші постійні читачі напевно згадають також марку Geometry, яку Geely запустила в 2019 році в якості конкурента Tesla. Ще раніше, в 2016 році у Geely з’явилася марка Lynk & Co, яка позиціонується як передова з точки зору екології і моделі дистрибуції (ця модель, по суті, повторює таку у Tesla). Марка Geometry в минулому році, за даними ресурсу СarSalesBase, реалізувала в Китаї 10 328 машин, марка Lynk & Co – 175 456. На тлі Tesla, яка продала 135 449 машин, начебто непогано, але тепер Geely хоче створити більш люксовий бренд, тому як Geometry і Lynk & Co, по суті, роблять ширвжиток. Мета – домогтися сприйняття на рівні Mecedes-Benz, до якого, мабуть, не дотягують ні Volvo, ні Polestar.

Як повідомляє Reuters з посиланням відразу на три анонімні джерела в Geely, нова марка буде називатися Zeekr і управлятися новою дочірньою компанією буде Lingling Technologies. Електромобілі Zeekr будуть базуватися на новій модульній платформі SEA (Sustainable Experience Architecture), яку Geely анонсувала у вересні минулого року на концепті Lynk & Co Zero.

Платформа SEA – не чисто електромобільна і дозволяє використовувати ДВЗ як подовжувача батарейного запасу ходу. Новий «візок» підкотять також під майбутні моделі Volvo, Polestar і Lotus, а відкритий вихідний код дозволить робити на SEA в тому числі машини інших компаній, що не входять в структуру Geely, – як то кажуть, платите гроші і користуйтеся.

Модельна лінійка Zeekr, як було сказано вище, за рівнем розкоші і комфорту буде порівнянна з Mecedes-Benz, а за формою ведення бізнесу – з Tesla. Плануються тільки прямі продажі без дилерської мережі і за фіксованими цінами, а клієнти Zeekr будуть об’єднані в клуб і навіть отримають можливістю володіти акціями нової компанії, щоб зв’язок між виробником і споживачем був міцнішим.

Що з цього вийде, можна поки що тільки здогадуватися. Ось якщо нічого не вийде, то передбачити наступний крок Geely, як нам здається, досить просто: з’явиться нова марка.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

8 − 6 =