Експерти порівняли споживання електромобілів AWD з RWD

0

Здавалося б, відповідь на це питання досить проста – звичайно електромобіль AWD споживає більше, ніж RWD

За умови, що ми говоримо про модифікаціях одного і того ж електромобіля. Більша потужність, більше вага, більші втрати. І, якщо ви погляньте на електромобілі різних виробників, то побачите, що у аналогічних моделей з заднім приводом запас ходу WLTP завжди вище, ніж у повнопривідних. Наприклад моделі 80 і 80x Skoda EnyaQ iV – у них різниця в запасі ходу заявлена ​​в 50 км: 460 для AWD проти 510 для RWD. Те ж вірно і для нового Ford Mustang E – там різниця в цілих 70 км (610 км проти 540).

Але у нас народ засумнівався, чи правда це?

Власне, сумнів з’явився після того, як фахівці подивилися, як ці мотори використовуються. Ось, наприклад, що пише сам Ford:

AWD (EAWD) У електромобілів СТВОРЮЄ УНІКАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ. ЦЕ НЕ ПРОСТО СИСТЕМА ПРИВОДУ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ТЯГИ. У МОДЕЛЕЙ MUSTANG MACH-E AWD ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ОСНОВНИЙ ЕЛЕКТРОДВИГУН НА ЗАДНій ОСІ І ДОПОМІЖНИЙ – НА ПЕРЕДНІЙ ОСІ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ. Обертовий момент МОЖЕ БУТИ прикладений до будь-якої ОСІ В БУДЬ-ЯКИЙ ЧАС, ТОМУ ОБИДВА ДВИГУНА МОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ РАЗОМ, забезпечуючи ПОТУЖНЕ ПРИСКОРЕННЯ.

А ось що пишуть про Mercedes EQA, який теж вийде в двох варіантах:

ФІЛОСОФІЯ MERCEDES-EQ ПОЛЯГАЄ В ОПТИМІЗАЦІЇ ВИТРАТ ПАЛИВА ЗА РАХУНОК ЯК МОЖНА більш частого використання ЗАДНього ЕЛЕКТРОДВИГУНА (НА ПОСТІЙНИХ МАГНІТАХ), В ТОЙ ЧАС ЯК АСИНХРОННИЙ ЕЛЕКТРОДВИГУН НА ПЕРЕДНІЙ ОСІ ЗАБЕЗПЕЧУЄ МІНІМАЛЬНІ ВТРАТИ ОПОРУ ПРИ РОБОТІ З ЧАСТКОВУ НАВАНТАЖЕННЯМ.

В двох словах – при нормальній їзді в стилі домогосподарок передній мотор буде використовуватися рідко, і, фактично, різниця в споживанні повинна в основному обумовлюватися додатковою вагою переднього (або заднього, як у Mercedes) мотора + додаткових деталей конструкції. Думаю, що аналогічне рішення використовують і інші автовиробники. Тоді, звідки така гігантська різниця – 10% для Eniak і 11,5% для Mustang?

Норвезький журнал «Motor» вирішив перевірити цю гіпотезу на прикладі того самого Mustang E, які там недавно почали поставляти. Нагадаю, у Mustang E модель з RWD має заявлену дальність (WLTP) 610 кілометрів, в той час як повнопривідний – 540 кілометрів. Іншими словами, різниця значна, аж 70 кілометрів.

Нагадаємо: VW ID.1 EV може бути попередником для створення бюджетної версії електромобіля Skoda

Після тесту в умовах зимового холоду (-10 градусів) і на зимовій гумі (однакова на обох машинах, Nokian Hakkapeliitta 225 / 60-18), журналісти отримали розрахунковий запас ходу в 348 км на AWD і 356 км на RWD відповідно (різниця 8 км ). Відповідний показник з акумулятором, зарядженим до 80%, склав 261 км для AWD і 267 км для RWD з 6-відсоткової залишилася ємністю акумулятора (6 км різниці). Фактичне споживання під час тесту було таким (74% використаної батареї):

  • AWD: 25,3 кВт * год / 100 км
  • RWD: 24,6 25,3 кВт * год / 100 км

Для багатьох додатковий запас ходу на задньому приводі стане серйозним аргументом на користь відмови від моделі з AWD, та ще можна заощадити близько 7800 євро. Але як виходить на практиці, пожертвувавши повним приводом, неможливо досягти будь-якого серйозного збільшення запасу ходу. Ви отримуєте тільки дешевший Mach-E з гіршими зимовими характеристиками і великим запасом ходу на вісім (!!!) км (або 2,2%).

Я не зовсім розумію, чому по циклу WLTP різниця виходить така велика. А ви?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

1 × two =