На мотоциклі навколо гори з каструль – патрульна поліція випустила серію роликів до Дня водія

0

Напередодні Дня водія, який відзначається 31 жовтня, патрульна поліція України представила серію роликів, направлену на подолання гендерних упереджень щодо жінок-водійок.

У соцмережах щодня можна натрапити на дискримінаційні висловлювання щодо жінок за кермом за гендерною ознакою. Мовляв, чоловіки керують автомобілем обережно й надійно, натомість жінки дозволяють собі легковажні маневри й не дотримуються правил дорожнього руху.

Для того, щоб долати автомобільний сексизм в Україні, патрульна поліція презентувала серію роликів – на три справжні дискримінаційні коментарі відповідають три справжні жінки-водійки. Причому відповідають діями, а не словами.

Так дизайнерка одягу й автогонщиця Олена Іванова дрифтує навколо пральних машин, менеджерка та мотогоншиця Ірина Надєєва ганяє довкола гори з каструль, а лейтенант поліції Валентина Семенюк виконує поліцейський розворот і проїжджає у коридор з повітряних кульок, які зазвичай дарують на виписку породіллям*.

Кампанія нагадує: гендерно-рольові стереотипи в автомобільній сфері давно себе вичерпали. На зміну упередженням і дискримінації має прийти розвиток толерантної спільноти водіїв і водійок, спільно зацікавлених у безпечному водінні.

Про те, що безпечне водіння не обумовлюється гендером, говорить і статистика. Наприклад, британські дослідники з’ясували, що чоловіки порушують правила дорожнього руху в 4 рази частіше, ніж жінки – перевищують швидкісний режим, керують автомобілем без страхового полісу й сідають за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Американці ж дослідили, що жінки рідше за чоловіків спричиняють смертельні аварії через порушення швидкості.

Усі відео знімали на спеціальному майданчику. Просимо не повторювати трюки в непризначених для цього місцях.

*Детальніше про героїнь, які знялися в роликах:

  • Валентина Семенюк — старший інспектор батальйону №1 полку №1 (з обслуговування правого берега) Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції.
  • Олена Іванова — дизайнерка одягу й автогонщиця, яка почала займатися автоспортом у 2015 році; призерка Чемпіонату України RTR Timeattack 2016-2019 років, призерка подіуму (1 і 3 місце) за підсумками 2018 року в Національній Серії з Timeattack, а також володарка 1-го місця у класі польської національної серії Time Attack Liqui Moly.
  • Ірина Надєєва — менеджерка та мотогонщиця, віцечемпіонка України з шосейно-кільцевих мотоперегонів 2020 й чемпіонка України з шосейно-кільцевих мотоперегонів 2021.

 

​​Посилання на відео:

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

2 + 12 =