Greenpeace звинуватив VW у продажі електромобілів “самому собі” для уникнення штрафів

0

Принаймні, це стверджує Greenpeace

В Європі встановлено систему штрафів за перевищення середнього вмісту вихлопу автомобіля, щоб змусити виробників переходити на електромобілі. Там загальна ідея така, що всім виробникам встановлюється певний рівень викиду CO2 в залежності від розмірності, що випускаються. Якщо вони перевищують цей рівень – то повинні платити великі штрафи. Тому дуже важливо було продати якомога більше електромобілів, тому що вони йшли один за два в 2020 році (тобто кожен випущений електромобіль рахувався двічі). Не всі виробники впоралися з цим завданням:

VW продаёт электромобили самому себе чтобы избежать штрафов?

FCA (FIAT – Chrysler) схитрував і заплатив Tesla, щоб її машини зараховувалися FCA. Ну а VW, за твердженням Greenpeace, пішов іншим шляхом.

До речі: ми вже повідомляли про те, що компанія Tesla допомогла з показниками компанії Honda. Як повідомляє Bloomberg, щоб не платити штраф за перевищення зазначеної відмітки в 95 грамів на кілометр шляху, Honda домовилася з американською компанією Tesla про об’єднання результатів продажів в Європі. Так як Tesla торгує тільки електромобілями, для неї встановлений ліміт не є проблемою незалежно від кількості реалізованих машин (з січня по вересень 2020 го дилери бренду продали 64 590 машин).

У 2020 році Volkswagen майже уникнула сплати штрафів за викиди CO2, але в підсумку перевищив ліміт на пів грама. Таким чином, згідно з розрахунками Грінпіс, ​​компанії з Вольфсбурга, ймовірно, доведеться виплатити 140 млн євро штрафу. Але схоже, все могло б бути і гірше, якби VW не був би своїм найкращим покупцем електромобілів. За даними Greenpeace (PDF, по-німецьки), 20% його електромобілів і гібридів були зареєстровані самим Volkswagen або його дилерами. Зокрема, цілих 24% всіх зареєстрованих електромобілів ID.3 в Європі належать самому Volkswagen.

VW продаёт электромобили самому себе чтобы избежать штрафов?

VW ID.3

У Німеччині ця цифра, як стверджується, ще вище: 35% всіх ID.3 належать виробнику

Тут треба сказати, що це звичайна практика, що дилери і самі виробники купують свої машини. Це або демо машини, або машини т.зв. «нульового км», і т д. Всі ці авто досить швидко перепродуються реальним покупцям. Проте, Greenpeace вважає, що у VW таких машин неприродно багато. Їх дослідження показують, що в середньому 19% всіх зареєстрованих підключаються гібридів були куплені виробниками. У Volkswagen цей показник склав 22%. Для електромобілів середній показник склав 14%, а для Volkswagen – 21%.

Між іншим, навіть якщо це і правда, це не є яким би то не було порушенням: виробник, як ми бачимо, може зареєструвати автомобіль на себе. Проте Грінпіс вважає, що Volkswagen слід приділяти більше уваги відмови від виробництва ДВЗ, а не підтасовувати цифри. Їм також не подобається можливість об’єднуватися в групи, як зробили FCA і Tesla. Група Volkswagen об’єдналася з такими виробниками автомобілів, як Chinese Aiways, British London Electric Vehicle Company, Next.e.Go і SAIC (випускають китайські електромобілі MG ZS і Maxus). За даними Грінпіс, ​​це показує, що Volkswagen вдалося досягти цільових показників щодо викидів тільки за допомогою тактичних маневрів.

Volkswagen, звичайно ж, відкидає звинувачення Грінпіс (одного дізельгейта їм було цілком достатньо

У VW повідомили, що велика кількість «самореєстрацій» характерно для абсолютно нових моделей, таких як ID.3. Також вони категорично заперечують відсутність попиту на ID.3. Крім того, Volkswagen стверджує, що вони свідомо вирішили оснастити менеджерів компанії заряджати автомобілями і що всередині компанії існує великий попит на такі службові автомобілі. Ну і так далі в такому дусі.

Грінпіс полює на VW

Це не перший раз, коли Грінпіс наїжджає на Volkswagen. У грудні минулого року вийшов звіт, в якому організація стверджувала, що виявила, що далеко не всі дилери Volkswagen рекомендували клієнтам купувати ID.3, а деякі з них прямо радили не купувати цей автомобіль. Volkswagen, звичайно, все це відкинув.

Ось дивно, чому Грінпіс не полює на Теслу?

Автопоради з посиланням на tu.no

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

3 × 2 =