Яблучне ралі: акції Hyundai подорожчали на 25% на чутках про угоду з Apple

0
316

Повідомлення про переговори між Hyundai і Apple про спільний випуск електромобілів призвели до рекордного в цьому столітті стрибка вартості акцій корейської компанії

Насправді ніякої угоди поки немає, а якщо вона і відбудеться, то її плоди ми побачимо нескоро.

У грудні відразу кілька джерел повідомили про те, що компанія Apple реанімувала свій електромобільні проект і веде переговори з потенційними партнерами – автомобільними компаніями і виробниками комплектуючих. Днями з’явилася друга хвиля цих чуток: телеканал Korea Economic Daily повідомив, що компанія Hyundai завершила переговори з Apple про співпрацю і чекає схвалення угоди в раді директорів. По суті, новина подавалася як уже угоду про співпрацю, що спровокувало на біржах саме різке з 1988 року зростання вартості акцій Hyundai, який дійшов в піку до 25% і зафіксувався до кінця дня на позначці плюс 19%.

Заява з цього приводу Hyundai, яке цитує Bloomberg і Reuters, змінювалося протягом дня кілька разів. Спочатку корейці заперечували факт переговорів з Apple, але сказали, що IT-гігант обговорює можливість співпраці і з іншими автовиробниками. Потім згадка про інших автовиробників була видалена. Ще пізніше було видалено і згадка про компанії Apple – мовляв, ми взагалі постійно отримуємо запити про можливу співпрацю в сфері електромобілів і безпілотників, але ніяких конкретних рішень в зв’язку з цим поки не прийнято.

З вищесказаного можна зробити висновок, що переговори між Hyundai і Apple дійсно відбулися, але якщо конкретні шляхи співпраці і були намічені, то Apple натиснула на корейців і зажадала ліквідувати будь-які витоку. Apple взагалі вважається однією з найбільш укритті корпорацій, які категорично не бажають публічно обговорювати свої плани і суворо карають за це своїх співробітників – аж до кримінального переслідування.

Hyundai також міг налякати спекулятивне зростання вартості її акцій – регулятори фінансових ринків можуть за це покарати, як покарали в 2018 році Ілона Маска за неакуратні висловлювання з приводу викупу акцій компанії Tesla, кваліфіковані як шахрайство з цінними паперами.

Той очевидний факт, що Apple ходить по ринку і веде переговори, не означає, що електромобіль Apple в підсумку побачить світ. Нагадаємо, що чутки про першу спробу IT-гіганта зробити власний електромобіль регулярно з’являлися в пресі в період з 2014 по 2016 рік, але жодного електромобіля Apple ми до сих пір не побачили.

Нагадаємо: Попередній вигляд майбутнього автомобіля від Apple – що відомо

Нинішня друга спроба видасть плоди не раніше 2024 року, а сьогоднішні джерела говорять вже в кращому випадку про 2027 рік – такий ось довгобуд. До 2027 року в світі взагалі і в автобізнесі зокрема може статися все що завгодно, аж до так званої технологічної сингулярності – події, якої дуже побоюється Ілон Маск, який став на цьому тижні найбагатшою людиною на Землі. Технологічна сингулярність – це вибуховий розвиток штучного інтелекту, в результаті якого він захопить владу над світом, і що за цим піде, ніхто не знає.

Hyundai між тим власних електромобільних планів не приховує: в грудні вона представила електромобільні платформу нового покоління для майбутніх моделей Hyundai і Kia. Бути може, саме вона ляже в основу першої машини Apple.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

4 − 4 =