“Зелена картка” повертається: Польща скасувала пільги для українських водіїв

0

28 квітня 2022 року НБУ отримав від іноземних партнерів інформацію про те, що під час перетину кордону з Польщею потрібно мати поліс “Зелена картка”. Ця практика, очевидно, поширюватиметься і на кордонах з іншими країнами.

“Ми вдячні усім країнам, які із розумінням поставилися до ситуації, в якій опинилися громадяни України. На початку війни у більшості з них не було жодної можливості придбавати поліси “Зелена картка”, коли вони рушали за кордон у пошуках безпечного місця. За два місяці війни українські страховики разом із МТСБУ налагодили процес транспортування полісів до переміщених офісів страхових компаній та до кордону. Також вони відпрацювали оптимальні умови придбання та користування таким полісом”, – прокоментувала директорка Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Ольга Максимчук.

Сьогодні укласти договір міжнародного страхування “Зелена картка” можна зі знижкою 50% в українських страховиків. Вартість полісу залежить від типу транспортного засобу, країни відвідування та терміну дії договору страхування. Поліси видаються на мінімальний строк – 15 днів, максимальний – не перевищує 1 рік. Ціна на страховий поліс “Зелена картка” визначена МТСБУ і є однаковою для всіх страховиків, а його вартість в Україні є нижчою, ніж у більшості країн.

Крім того, процес оформлення суттєво спрощено у зв’язку з воєнним станом. Так, запроваджено онлайн-оформлення полісів “Зелена картка” через генерування відповідних pdf-файлів (електронний поліс). Країни-члени системи “Зелена картка” визнають українські електронні поліси, їх можна показувати з будь-якого гаджета в електронному вигляді, однак рекомендовано видруковувати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяЯк підготувати свій автомобіль до літнього сезону: поради від Stellantis
наступна статтяNissan передав автомобілі для допомоги постраждалим в Україні

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я