Новий концепт-кар Opel Experimental може бачити у темряві. Відео

0

Завдяки адаптивним світлодіодним фарам IntelliLux LED® від Opel, водії завжди мають оптимальне освітлення та покращений огляд у темряві, при цьому не засліплюючи інших учасників дорожнього руху.

Електрохроматичні матеріали та ШІ: коли світло – це більше, ніж просто фари

Новаторський концепт-кар Opel Experimental, наче символ «німецької енергії», вказує нам новий погляд майбутнє – як всередині, так і зовні. Наприклад, в інтер’єрі електрохроматичні матеріали занурюють пасажирів в атмосферне світло і, таким чином, надають відчуття комфорту. Спеціальні світло-матеріали мають також практичні функції. Наприклад, якщо інший автомобіль або велосипедист знаходиться в «сліпій зоні» відносно концепт-кару Opel Experimental, тоді на внутрішній стороні відповідних дверцят (справа/зліва) з’являється кольорове попередження, що також дублюється на проекційному дисплеї. Крім того, на внутрішню поверхню дверцят можна проектувати зовнішній боковий огляд, отриманий від камер спостереження. Це створює візуальний ефект «прозорості» корпусу, який дозволяє наче виглядати назовні для покращення оглядовості.

Таким чином, нові технології візуалізації та освітлення можуть підіймати настрій людині та підвищити рівень комфорту в салоні. Водночас, інноваційні системи й технології підвищують безпеку руху для водія та пасажирів. Це саме те, що Бренд Opel називає «Малюємо світлом».

Відео «Малюємо світлом» з концепт-каром Opel Experimental у головній ролі, також демонструє, як майбутні технології освітлення можуть розширювати огляд на дорозі абсолютно незвичайними методами. Наприклад, завдяки надсучасним цифровим технологіям, концепт-кар Opel Experimental може швидко розпізнавати пішохода – і позначати його більш чітко, ніж будь-коли раніше. Водночас технологія «доповненої реальності» створює яскравий попереджувальний пульсуючий сигнал, що відображений у вигляді голограми перед водієм. Аналогічним методом можна виводити й інші важливі повідомлення та сигнали.

Філіп Рьокль (Philipp Röckl), розповідає власне бачення майбутнього: «Ми хочемо оптимізувати світло для водія, а також для основної камери автомобіля, щоб за допомогою штучного інтелекту вона могла краще розпізнавати людей і тварин. Новітні технології освітлення, камери та датчики, а також алгоритми керування, мають працювати разом для можливості прогнозування певних дій та для підвищення безпеки руху автомобіля за будь-якої ситуації».

 

Світлова проекція на дорогу: світло – як метод комунікації

Бренд Opel вже демонстрував концепт-кар Opel Manta GSe, де світлові сигнали можуть дарувати позитивні емоції та підвищити безпеку руху. У будь-якому місці та на будь-якій події, поява цього ультрасучасного ексклюзивного концепт-кару у стилі «ретро» одразу привертала захоплені погляди. Не в останню чергу завдяки інноваційному дизайну Opel Pixel Vizor передньої частини Opel Manta GSe. Адже цей концепт-кар може не просто освітлювати дорогу, він може навіть спілкуватися з навколишнім середовищем через власний світловий блок Pixel Vizor. Наприклад, можна вивести гасло «Моє німецьке серце тепер ЕЛЕКТРО-ЗАРЯДЖЕНЕ» або написати «Я виконую е-місію».

Таким чином, світло сьогодні перетворюється на метод комунікації між транспортним засобом та навколишнім оточенням – і така функція буде додатково розширена з часом. Так, майбутні електричні моделі Бренду зможуть використовувати елемент Opel Vizor для демонстрації привабливої анімація або корисної інформації. Наприклад, можна відображати рівень заряду батареї електромобіля у вигляді 2D- або 3D-графіки, то ж водію більше не потрібно заглядати в салон або звертатись до смартфону. Підсвічені поверхні або світлові лінії певних кольорів можуть сигналізувати про те, що транспортний засіб зараз рухається в автономному режимі тощо.

З точки зору безпеки, основною перевагою для водія стануть позначення дорожніх знаків (обмеження швидкості, попередження тощо), які можна проектувати на дорогу перед транспортним засобом у темний час доби. У свою чергу, пішоходи або велосипедисти теж отримають додаткові переваги: наприклад, транспортний засіб буде завчасно візуально попереджати їх про намір свого повороту. Усе завдяки системі проекції на дорожню поверхню, що буде відображати яскравий символ-стрілку з відповідного боку транспортного засобу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяЧерез Дію продали понад 22 тисячі транспортних засобів
наступна статтяУкраїнська компанія Inguar презентувала багатоцільовий бронеавтомобіль Inguar-3. Фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я