Яким чином холості оберти можуть нашкодити бензиновому двигуну

0

Досвідчені автомобілісти добре знають про той факт, що тривала активність автомобільного мотора на холостих обертах знижує ресурс силового агрегату. При зловживанні холостим ходом нерівний той час, коли двигун і зовсім перестане функціонувати. При цьому навіть добре обізнані водії, як правило, слабо уявляють собі всі тонкощі даного руйнівного процесу.

У чому суть проблеми?

Каким образом холостые обороты могут навредить бензиновому двигателю
Холості оберти шкодять двигуну. / Фото: nadomkrat.ru.

Для того, щоб зрозуміти, чим загрожує робота ДВС на холостих обертах, необхідно в першу чергу звернутися до питання про те, як влаштована мастильна система двигуна. Сенс в тому, що моторне мало має постійно надходити до всіх труться елементам конструкції двигуна. Саме масляна плівка розмежовує собою деталі і запобігає їх передчасний знос. Доставка мастильного складу здійснюється комбінованим способом: самостійно і розбризкуванням.

Каким образом холостые обороты могут навредить бензиновому двигателю
Без масла страждають всі рухомі частини. / Фото: drive2.com.

При цьому масляної насос доставляє мастило тільки до корінних і шатунних підшипників колінвала, осі коромисел, поршневими пальцями, валу турбокомпресора і ряду інших компонентів, розташованих поруч. Важливо розуміти головне: на поверхню циліндрів масло потрапляє опосередковано, в результаті того самого розбризкування, апофеозом якого стає освіту масляного пара. Головна ж проблема холостих обертів в тому, що процес розбризкування зводиться фактично нанівець, в результаті чого циліндри через деякий час починають працювати на суху.

Каким образом холостые обороты могут навредить бензиновому двигателю
Всякий поршень зношується. / Фото: mirsmazok.ru.

Відбувається це в сучасних автомобілях тому, що більшість моделей не підтримує потрібний темп оборотів на холостому ходу. При цьому важливо відзначити, що у автомобілів 1970-1980-х років такої проблеми не було, в силу специфіки конструкції тодішніх моторів. А найголовніше, що продуктивність сучасних масляних насосів ніяк не здатна вплинути на інтенсивність розбризкування масла.

Каким образом холостые обороты могут навредить бензиновому двигателю
Така проблема тільки у сучасних машин. / Фото: drive2.com.

Сучасні двигуни виконані по так званій «довгоходній» схемі, коли хід поршня в середньому становить 90 см, а діаметр циліндрів набагато менше тих, що використовувалися в ДВС останньої чверті минулого століття. Стінки сучасних циліндрів змащуються головним чином за рахунок масляного пара, а він в свою чергу формується в результаті видавлювання масляної плівки між колінчастим валом і вкладишем під дією відцентрової сили. Однак, нічого подібного в двигуні відбуватися не буде, якщо обороти будуть нижче показника в 1 200 одиниць в хвилину. А так як у сучасних ДВС на холостому ходу обороти набагато нижче (750-800 об / хв) вказаного значення – коло замкнулося.

Додатковим каменем на шиї сучасних ДВС стають і жорсткі екологічні стандарти, які також по ряду причин змушують виробників двигунів занижувати інтенсивність оборотів на холостому ходу.

Як же правильно «гріти» сучасну машину?

 

 

Каким образом холостые обороты могут навредить бензиновому двигателю
Краще не зловживати. / Фото: nevsetakgrustno.com.

Приємного відповіді на це запитання немає, так само як немає відповіді на питання про те, як «пити і не п’яніти». За великим рахунком «гріти» сучасні машини не дуже-то потрібно. І справа тут навіть не в потенційну шкоду холостих обертів, а в тому факті, що багато систем, в тому числі система обігріву починає адекватно працювати тільки на високих ходових оборотах двигуна в 1 500-2 000 тисячі в хвилину. Звичайно, машину можна прогріти в дійсно лютий мороз, проте стояти більше 1.5-2 хвилин не варто. Куди краще просто поступово збільшувати швидкість.

Якщо хочеться дізнатися ще більше цікавого, то варто почитати про 6 несправностей машини, з якими вона далеко не заїде.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяІнженери Frod показали фари, які вказують водієві майбутній поворот. Відео
наступна статтяСпідстер Aston Martin за мільйон доларів став ще ексклюзивнішим. Фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я