«Зелені» вимагають заборонити рекламу кросоверів і позашляховиків

0
455

Французькі екологи-активісти хочуть боротися з головним трендом автомобільного ринку

В цілому по світу покупці полюбили так звані SUV – кросовери і позашляховики всіх мастей.

У Франції громадський рух люто критикує автомобілі найпопулярнішого форм-фактора. Активісти виходять з простого: чим більший і важчий автомобіль, тим більше палива він витрачає і, зрозуміло, сильніше забруднює атмосферу. Тому, мовляв, на тлі компактних хетч та седанів кросовери і позашляховики виявляються в невигідному становищі.

Однак виробники в прагненні зіграти на настроях публіки агресивніше просувають якраз SUV

«Автомобільні компанії витратили 1,8 мільярда євро у 2019 році, щоб переконати споживачів купувати позашляховики. Це 42% інвестицій в сектор », – нарікає« Всесвітній фонд природи »(WWF).

«Рекламні ролики, що вихваляють гідності SUV, зібрали 3 години 50 хвилин щоденного ефірного часу», – повідомляють експерти громадської організації, запевняючи, ніби на потенційних володарів неекологічних машин виявляється «надмірна дія».

Критики з WWF також ставлять під сумнів традиційні стереотипи про позашляховики. Мовляв, треба говорити не про активний відпочинок на природі і уявну економічність, а про те, що у Франції SUV є «другим за значимістю джерелом зростання викидів шкідливих речовин». Та й безпека даних авто нібито перебільшена. У всякому разі, статистика швейцарської страхової компанії AXA запевняє: ризик потрапити в аварію на кросовері на 10% вище.

Громадські працівники навіть лобіювали ідею введення штрафу для автовиробників по масі машин, що випускаються: по десять євро за кожен зайвий кілограм понад поріг в 1400 кг. І пропозицію «зелених» прийняли, проте збільшили ваговій ліміт до 1800 кг, що разом вивело із зони ураження 98% продаваних у Франції автомобілів.

Зрозуміло, «Всесвітній фонд природи» залишився незадоволений таким півзаходом. І тепер WWF вимагає від влади радикальних рішень. Зокрема, заборони на рекламу важких і ненажерливих машин, паралельно рекомендуючи автовиробникам спрямувати вивільнені кошти на просування «автомобілів майбутнього – легких, економічних, мобільних».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

one × two =