На чому працює Nexo: Hyundai буде випускати паливні елементи для своїх водневих автомобілей

0
174

Корейська компанія вирішила створити новий бренд. Його назва – HTWO – у назві посилання до молекули водню

Hyundai вже давно розвиває напрямок водневих автомобілів. Так, першою серійною моделлю вважається кросовер Fuel Cell ix35 – воднева версія паркетника, який зараз на більшості ринків відомий як Tucson. Насправді випуск можна, скоріше, назвати дрібносерійним, а поставки машин здійснювались лише в кілька країн.

На фото: Hyundai Nexo

Першим же, власне, масовим воднемобіль корейського бренду став кросовер Nexo: його компанія представила на початку 2018 року на виставці CES. Модель є глобальною, зараз вона представлена, наприклад, в США. За весь час – з грудня 2018 по листопад 2020 року на цьому ринку було продано 470 таких паркетників.

У свою чергу в Європі продажі стартували в червні 2018 року. За весь час присутності на ринку (вказані дані по жовтень 2020 го) воднемобіль Hyundai розійшовся тиражем 820 примірників.

Нагадаємо, Nexo оснащується 163-сильним тяговим електродвигуном, його максимальний крутний момент становить 394 Нм. Сукупна віддача батареї і генератора на паливних елементах дорівнює 135 кВт (40 і 95 відповідно). Цей автомобіль здатний розігнатися з місця майже до «сотні» (до 97 км / ч) за 9,5 секунди. Відзначимо, у паркетника три однакових балона для водню. За офіційними даними запас ходу моделі складає 666 км (розрахунок вели по використовуваному в Європі циклу WLTP).

Крім того, в 2019 році компанія показала тягач HDC-6 Neptune з напівпричепом з фургоном-рефрижератором. Автомобіль також оснащується водневою силовою установкою і має зовнішність у стилі поїздів-стрімлайнерів, що відносяться до ар-деко 1920-их років.

Тепер в компанії оголосили про створення нового водневого бренду: йому присвоїли ім’я HTWO. Назва являє собою розшифровку позначення молекули водню – H2, тобто «H-Two». Крім того, це найменування, на думку Hyundai, відображає два головні напрями нового підрозділу компанії – водень (Hydrogen) і людство (Humanity).

Під цим брендом корейці мають намір випускати водневі паливні елементи. Вони призначені для автомобілів, кораблів, поїздів та інших транспортних засобів. Надалі в Hyundai планують створити лінійку машин на водневому паливі. Передбачається, що головними ринками як для, власне, воднемобілей, так і для відповідних компонентів будуть США, Європа, Китай, а також домашній ринок – Південна Корея.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

twenty − eighteen =