Нові надшвидкі акумулятори для електромобілів заряджатимуться за п’ять хвилин

0

Нові винаходи можуть призвести до появи перших серійних акумуляторів, здатних поповнювати електромобіль так само швидко, як і заправляти бензинову або дизельну модель …

Дослідники в США знайшли спосіб зарядити акумулятори електричних автомобілів за 10 хвилин, а китайська компанія скоротила це лише до п’яти хвилин. В даний час найшвидшим у Великобританії зарядним пристроям потужністю 150 кВт потрібно близько 30 хвилин, щоб поповнити батареї моделей, які можуть заряджатися з такою швидкістю, таких як Audi E-tron та Porsche Taycan.

Вчені з Університету штату Пенсильванія виявили, що нагрівання літієвих залізних фосфатних батарей до 60 градусів за Цельсієм і підтримка їх при цій температурі змушує їх іони літію рухатися швидше, але дозволяє уникнути пошкодження батареї, яке зазвичай спричиняється теплом.

Ви знаєте, що Китайські «Тесли» – самі дешеві в світі

За словами керівника дослідження, професора Чао-Ян Вана, це дозволяє повністю зарядити акумулятори за 10 хвилин. Він сказав: “Нарешті ми досягаємо паритету з бензиновими автомобілями як за вартістю, так і за зручністю. У нас є технологія за $ 25000 для електромобілів, які змагаються між собою як розкішні спортивні авто та мають батарею що може заряджатися за 10-хвилин. В свою чергу вони безпечніші, ніж будь-які в даний час на ринку.”

“Акумулятори не будуть дорожчими; насправді вони дозволяють автовиробникам зменшувати розмір бортового акумулятора, одночасно усуваючи тривогу за радіус дії автомобіля, тим самим різко знижуючи вартість акумулятора для авто».

Батареї забезпечують автомобіль дальнім пробігом 250 миль, і за словами Ванга, їх можна зарядити 2500 разів без погіршення стану акумулятора.

Тим часом батареї, які можна зарядити лише за п’ять хвилин, виробляються на китайському заводі. Літій-іонні акумулятори були розроблені ізраїльською компанією StoreDot та виготовлені компанією Eve Energy.

Ми повідомляли про те, що компанія Tesla пообіцяла змінити світ новими батареями

Хоча для повного заповнення акумуляторів всього за п’ять хвилин потрібно набагато швидший зарядний пристрій, ніж зараз, StoreDot вважає, що технологія їх швидкого заряджання буде доступна до 2025 року. Використовуючи поточну інфраструктуру зарядки електромобілів, зарядка може дати авто 100 миль пробігу за п’ять хвилин. Компанія стверджує, що батареї збережуть 80% своєї початкової ємності після 1000 швидких зарядів.

“Вузьким місцем для надшвидкої зарядки більше не є акумулятор, тепер зарядні станції та електромережі, які їх постачають, потрібно модернізувати”, – сказав Дорон Майерсдорф, генеральний директор StoreDot. Він підтвердив, що компанія співпрацює з нафтовою компанією BP над переробкою деяких її дощових майданчиків, які будуть використовуватися для зарядки.

В свою чергу шанхайський виробник електромобілів буде пропонувати оренду акумуляторів для електрокарів

Поточні акумулятори для електромобілів використовують графіт для накопичення енергії, а в акумуляторі StoreDot його замінено напівпровідниковими наночастинками, виготовленими з германію. Однак, як і багато інших компаній у всьому світі, які досліджують вдосконалення акумуляторів для електромобілів, вони планують у майбутньому перейти на використання кремнієвих електродів для зменшення витрат.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

five × 3 =