Компанія Hyundai запустила в продажі електромобіль Ioniq 5 з 800-вольтовою батареєю

0
423

Електромобіль Ioniq 5 – це п’ятимісний кросовер, з колісною базою 3 метри. Дорожній просвіт – 16 см. Електромобіль має довжину 4,63 метра, ширину 1,89 метра і висоту 1,6 метра. Об’єм багажного відділення складає 531 літр, плюс  – додаткові 57 або 24 літра в залежності від варіанту. Є фаркоп (дуже важливо для Норвегії) і машина може тягнути до 1600 кг.

У нього два 12-дюймових екрани, на яких все відображається і через які ви всім керуєте. Приблизно як у Tesla (тільки екранів більше). Правда є і кнопки.

Первый "народный" 800-вольтовый электромобиль, Hyundai Ioniq 5

Схоже в компанії серйозно вклалися в салон, спробувавши зробити його максимально адаптованим:

Первый "народный" 800-вольтовый электромобиль, Hyundai Ioniq 5

салон Ioniq 5

З цікавого, як і писалося раніше, це перший «народний» (тобто відносно дешевий) електромобіль на 800-вольтової платформі, що, крім іншого, дозволяє дуже швидку зарядку. Він може заряджатися на 800-вольтів, 350-кВт зарядках Ionity.

Виробник стверджує, що він може зарядитися від 10 до 80% всього за 18 хвилин, або протягом п’яти хвилин зарядитися на наступні 100 км (по циклу WLTP).

Нагадаємо: Нові надшвидкі акумулятори для електромобілів заряджатимуться за п’ять хвилин

Це, швидше за все, перебільшення, і можливо тільки при ідеальних умовах. Насправді зарядка триватиме довше, особливо взимку. Нагадаю, що на даний момент тільки Porsche Taycan був єдиним електромобілем з 800-вольтової батареєю, та й то максимальна потужність зарядки у нього була 270 кВт (в реалі більше 250 кВт на короткий час на ньому не досягли). Ось його графік потужності зарядки проти SoC:

Первый "народный" 800-вольтовый электромобиль, Hyundai Ioniq 5

Як бачите, 250 кВт він тримає тільки до 30% SoC, а вище електроніка знижує потужність до 150 кВт. Я раніше писав про те, чому це робиться. Найбільш ймовірно, що новий Іонік матиме схожий графік.

Зарядка CCS

Є всякі штучки, які допомогли б зараз бідним людям в Техасі – а конкретно функція Vehicle-to-Load (V2L), яка дозволяє заряджати зовнішні пристрої потужністю до 3,6 кВт. Є два порти V2L – всередині і зовні. Той що зовні працює, коли електромобіль стоїть, а той що всередині – коли рухається.

Порт V2L

Ioniq 5 буде випускатися в чотирьох версіях: комбінації двох акумуляторів, на 58 і 72,6 кіловат-годин, з заднім або повним приводом.

Топова модель з повним приводом має максимальну потужність 225 кВт і крутний момент 605 нм. Розганяється з місця до сотні за 5,2 c. Запас ходу 470-480 км. Варіант із заднім приводом з батареєю 72,6 кВт * год має максимальну потужність 160 кВт і 350 Нм і розганяється до сотні за 7,4 с. Запас ходу невідомий, але швидше за все він буде дещо більше, ніж у повного приводу.

Ціни в Норвегії наприклад розпочинаються від від 48300 Euro і привезуть його до літа.

Нагадаємо: Hyundai презентував нову платформу для електромобілів

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

15 + six =